Ostvarenje ideje maksimalnog otvaranja unutarnjeg prostora i velika količina sunčane svjetlosti stvaraju ugodu, a noćni pogled na nebeski svod smiruje i opušta.
Nakon opsežnog projekta preuređenja, uslijedilo je rušenje pregradnih zidova dnevnog boravka, kuhinje i dviju spavaonica te razgradnja svih obloga do nosive konstrukcije. Nova tlocrtna organizacija predviđala je otvoreni koncept i jedinstven prostor dnevnog boravka, kuhinje i blagovaonice, koji je uključivao proširenje na nekadašnju terasu. Prvotna ideja – dogradnja prostora i izrada ostakljene vanjske opne koja dijeli grijani od vanjskoga prostora, odbačena je kao tehnički komplicirana i financijski prezahtjevna. Forma staklenika izvedena je kao tesarska drvena konstrukcija kosih stupova, fiksiranih na parapetni zid ograde i kosih greda oslonjenih na nadozid krovne ploče, između kojih su ugrađeni VELUX krovni prozori u dva nivoa. Niz od šest krovnih prozora u gornjoj i donjoj zoni potpuno je otvorio prostor u cijeloj širini stana omogućujući prodor sunčanih zraka u dubinu stambenog prostora, stvarajući ugodan ambijent za odmor i opuštanje, kuhanje i blagovanje, dječju igru, druženje i rad. Prirodno provjetravanje pomoću krovnih prozora regulirano je daljinskim upravljanjem. Kvaliteta svjetlosti mijenja se u dnevnom ritmu, od jutarnjeg osvjetljenja koje donosi pozitivnu energiju i dobro raspoloženje i podnevnog zenitnog osvjetljenja do noćnog promatranja zvijezda na vedrom nebeskom svodu. Efekti osunčanja i toplinski dobici pogotovo su poželjni u zimskom periodu, dok je ljeti pregrijavanje prostora kontrolirano ugradnjom vanjske tende na krovnim prozorima, a dodatno zamračivanje osigurano je tamnosivim tzv. blackout sjenilima s unutarnje strane krila, koja u potpunosti blokiraju prodor svjetlosti.
Osim pozitivnog učinka otvaranja vanjske opne i obilja svjetlosti, prednosti položaja na zadnjem katu su istovremena privatnost i vizualni kontakt s vanjskim prostorom uz panoramske vidike na šire područje grada.
Nizovi krovnih prozora podcrtani su horizontalnim potezom prozorske klupčice – police izrađene od tamnog drva uzduž cijele ostakljene opne, od dnevnog boravka do kuhinje, na kojoj će svoje mjesto naći zdjela s voćem, začinsko bilje i sve one sitnice koje doprinose ugodnosti i toplini doma. Polica se oslanja na nosače izvedene u širini nosive konstrukcije prozora, oličene u bijelo, decentno akcentirane ugrađenim lampama. Ispod police, u ritmu nosive konstrukcije prozora, izmjenjuju se niše radijatora i otvorene police za knjige. Radijatori se skrivaju iza jednostavnih vertikalnih maski, a u polici su ostavljene „škrge“ koje omogućuju strujanje toplog zraka preko prozorskih krila.
Kuhinju čini linija uz bočni zid s dugom radnom plohom te zatvorenim donjim elementima i policama u gornjoj zoni, s obješenim kuhinjskim pomagalima koja ovim čistim formama daju živost. Radna linija završava punim volumenom pod kosim krovom u kojem je smještena pećnica. Uz centralno postavljen kuhinjski otok s plamenikom i pločama za termičku obradu prislonjen je pravokutni stol za blagovanje. Napa iznad kuhala kroz spušteni strop odvodi mirise i paru od kuhanja u vanjski prostor.